×

Högsbo Trä

Öppettider
Vardagar: 6.00 – 16.30
Lördagar: STÄNGT

Kontakt
Tel: 031 – 450 850
E-Mail: info@hogsbotra.se

Besöksadress
August Barks gata 24
421 32 Västra Frölunda

Helgöppet Högsbo Trä 2019

TRETTONDEDAGSAFTON lör 5/1 STÄNGT
TRETTONDEDAG sön 6/1 STÄNGT
SKÄRTORSDAG tors 18/4 6:00-16:30
LÅNGFREDAGEN fre 19/4 STÄNGT
ANNANDAG PÅSK mån 22/4 STÄNGT
VALBORGSMÄSSOAFTON tis 30/4 6:00-16:30
1: A MAJ ons 1/5 STÄNGT
KR. HIMMELSFÄRDS DAG tors 30/5 STÄNGT
NATIONALDAGEN tors 6/6 STÄNGT
MIDSOMMARAFTON fre 21/6 STÄNGT
DAGEN FÖRE JULAFTON mån 23/12 6.00-13.00
JULAFTON tis 24/12 STÄNGT
JULDAGEN ons 25/12 STÄNGT
ANNANDAG JUL tors 26/12 STÄNGT
DAGEN FÖRE NYÅRSAFTON mån 30/12 6.00-10.00
NYÅRSAFTON tis 31/12 STÄNGT
NYÅRSDAGEN ons 1/1 2020 STÄNGT
TRETTONDAG JUL mån 6/1 2020 STÄNGT

Kontaktpersoner

E-postadressen skrivs fornamn.efternamn@hogsbotra.se, ingår å,ä, ö i namnet så ta bort prickarna. Bindestreck i förnamn läggs in.

Försäljning butik/order

Jonathan Sundgren Säljare/butik 031-450 864 order@hogsbotra.se
Lovisa Helgesson Säljare/butik 031-450 865 order@hogsbotra.se

Försäljning kök

Wiktor Torstensson Kökssäljare 0303-625 43 wiktor.torstensson@hogsbotra.se
Thomas Bender Kökssäljare 031-450 859 thomas.bender@hogsbotra.se
Peter Lind Kökssäljare 031-450 854 peter.lind@hogsbotra.se

Försäljning bygg

Per-Erik Freij Platschef/
säljare
031-450 852 per-erik.freij@hogsbotra.se
Kent Claesson Säljare 031-450 861 kent.claesson@hogsbotra.se
Hans Svensson Säljare 031-450 862 hans.svensson@hogsbotra.se
Viktor Jönsson Gullberg Säljare 031-450 863 viktor@hogsbotra.se
Stefan Drevhage Säljare 031-450 871 stefan.drevhage@hogsbotra.se
Marcus Hultberg Säljare 031-450 867 marcus.hultberg@hogsbotra.se

Transport & Brädgård

Göran Nelhage Förman/Transport 0700-86 84 24
Magnus Arvidsson Chaufför/Mellanbilen 0700-01 93 98
Ulf Wanneklint/Lars Frej Chaufför/Stora bilen 0704-61 74 40
Patricia Eliasson Chaufför/Lilla bilen 0700-86 84 27

Administration

Anneli Moodh Administration, ekonomi, växel 031-450 850 (-1) anneli.moodh@hogsbotra.se

Företagsledning

Stig Gustafsson VD 0303-625 03 stig.gustafsson@kungalvstra.se
Marie Häggström Ekonomichef 0303-625 04 marie.haggstrom@kungalvstra.se
Stefan Hagman Platschef/
Försäljningschef
0303-625 08 stefan.hagman@kungalvstra.se